Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Wypełnienie arkusza ocen Ucznia, który nie podszedł do egzaminu poprawkowego

Pytanie Użytkownika

Jak uzupełnić arkusz Ucznia klasy III gimnazjum, który nie podszedł do egzaminu poprawkowego (nieobecność nieusprawiedliwiona) i pozostaje w klasie III na kolejny rok?

Odpowiedź naszego eksperta

W arkuszu ocen należy wpisać datę uchwały Rady Pedagogicznej dotyczącą klasyfikacji, promocji i ukończenia szkoły po przeprowadzonych egzaminach poprawkowych (ostatni tydzień sierpnia danego roku szkolnego), w wyniku której omawiany Uczeń nie ukończył szkoły) i powtarza klasę III. Z obowiązkowych przedmiotów (maksymalnie dwóch), z których Uczeń miał zdawać egzaminy poprawkowe, otrzymał przecież oceny niedostateczne zatwierdzone przez Radę Pedagogiczną w czerwcu, w wynikach klasyfikacji rocznej. Uczeń po prostu nie wykorzystał swojej szansy – nie przystąpił do egzaminów poprawkowych.

 

Podstawa prawna: Rozporządzenie MEN z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów § 21.

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.