Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Realizacja rocznego przygotowania przedszkolnego

Pytanie Użytkownika

Czy Dyrektor musi wystawić zgodę pisemną na roczne przygotowanie przedszkolne poza placówką?

Odpowiedź naszego eksperta

Dziecko w wieku 5 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu lub w innej formie wychowania przedszkolnego.

Za kontrolę realizacji rocznego przygotowania przedszkolnego odpowiada Dyrektor szkoły podstawowej w obwodzie, której dziecko mieszka. Dyrektorzy publicznych i niepublicznych przedszkoli oraz Nauczyciele prowadzący zajęcia w publicznych i niepublicznych innych formach wychowania przedszkolnego są obowiązani powiadomić Dyrektora szkoły podstawowej, w obwodzie której dziecko mieszka, o spełnianiu przez dziecko rocznego przygotowania przedszkolnego.

Nie ma natomiast obowiązku realizacji rocznego przygotowania przedszkolnego przez dziecko na podstawie pisemnej zgody Dyrektora.

 

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r., Nr 256, poz. 2572 ze. zm.), art. 14 i 14 b.

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

 

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.