Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Postępowanie przy niedotrzymaniu terminu złożenia sprawozdania z odbytego stażu

Pytanie Użytkownika

Jak powinien postąpić Dyrektor w przypadku, gdy Nauczyciel oddaje sprawozdanie ze stażu na stopień Nauczyciela dyplomowanego rok po jego zakończeniu (1 września 2015, a staż zakończył 31 maja 2014r.)? Czy Nauczyciel może złożyć wniosek o postępowanie kwalifikacyjne do KO?

Odpowiedź naszego eksperta

Warunkiem nadania Nauczycielowi kolejnego stopnia awansu zawodowego jest:

  • spełnienie przez Nauczyciela określonych wymagań wskazanych przez MEN,
  • odbycie stażu, który kończy się pozytywną oceną dorobku zawodowego Nauczyciela.

W okresie stażu Nauczyciel realizuje własny plan rozwoju zawodowego zatwierdzony przez Dyrektora szkoły. Po zakończeniu stażu Nauczyciel składa Dyrektorowi szkoły sprawozdanie z realizacji tego planu w terminie 30 dni od dnia zakończenia stażu.

Ocenę dorobku zawodowego Nauczyciela za okres stażu ustala Dyrektor szkoły, w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia złożenia sprawozdania z uwzględnieniem stopnia realizacji planu rozwoju zawodowego Nauczyciela. W przypadku nauczyciela mianowanego – zasięga też opinii Rady Rodziców. Nauczyciel mianowany może złożyć wniosek do KO o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego w okresie 3 lat od dnia otrzymania pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu.

W ww. przypadku Nauczyciel nie może złożyć wniosku do KO ponieważ nie posiada pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu wystawionej przez Dyrektora szkoły w ustawowym ww. terminie. Nauczycielowi należy dać pisemną odpowiedź o braku możliwości wystawienia oceny dorobku zawodowego z przyczyn formalnych. Został pominięty czas złożenia sprawozdania przez Nauczyciela w terminie wskazanym ustawą. Nauczyciel będzie musiał jeszcze raz odbyć staż w pełnym wymiarze.

 

Podstawa prawna:

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

Komentarze do artykułu (1) , skomentuj

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

avatar Lidia Dubniewska, Zielona Góra

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.