Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Odpowiedzialność Dyrektora szkoły za bezpieczeństwo Uczniów

Pytanie Użytkownika

W naszej szkole odbywa się co roku bal gimnazjalny, który organizują Rodzice. Na balu są zawsze obecni Wychowawcy klas III, Dyrektor i oczywiście grupa Rodziców ( ok.15 osób). Moje pytanie brzmi: kto ponosi odpowiedzialność za młodych ludzi – Rodzice czy Nauczyciele? 

Odpowiedź naszego eksperta

To Dyrektor szkoły zapewnia bezpieczne i higieniczne warunki pobytu Uczniów w szkole, a także bezpieczne i higieniczne warunki uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez  szkołę poza obiektami należącymi do szkoły. Bal gimnazjalny jest imprezą szkolną, a w związku z tym podlega wszystkim rygorom odpowiedzialności Dyrektora i Nauczycieli za uczestnictwo Uczniów w zajęciach organizowanych przez szkołę.

Pomoc Rodziców w organizowaniu uroczystości/imprez szkolnych jest niezwykle ważna, ceniona i uznawana w szkole ze względu na warunki pracy w zakresie działań wychowawczych, które podejmują Rodzice we współpracy z Radą Pedagogiczną, a które są objęte programem wychowawczym szkoły. Oczywiście zaangażowanie i pomoc Rodziców w zakresie organizowania uroczystości/imprez szkolnych będzie związane są ze specyfiką danego wydarzenia.

Jest zrozumiałe, że w przypadku współorganizowania balu gimnazjalnego może być to pomoc szczególna. Nie zmienia to jednak faktu, że bal gimnazjalny to impreza podobna do zabawy szkolnej (andrzejkowej, karnawałowej) czy dyskoteki szkolnej, za organizację której odpowiedzialność ponosi Dyrektor szkoły i wyznaczeni przez Dyrektora Nauczyciele.

 

Podstawa prawna: Rozporządzenie MENiS z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. Nr 6 poz. 69 ze zm.).

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.