Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Jednolity czy ujednolicony tekst statutu szkoły

Pytanie Użytkownika

Czy przy wprowadzaniu licznych zmianach do statutu szkoły Rada Pedagogiczna podejmuje uchwałę o tekście jednolitym czy o tekście ujednoliconym?

Odpowiedź naszego eksperta

Rada Pedagogiczna w uchwale w sprawie wprowadzenia zmian do statutu szkoły powinna upoważnić Dyrektora szkoły do opracowania i opublikowania ujednoliconego tekstu statutu, np.

 „§ 2. Zobowiązuje się Dyrektora szkoły do opracowania i opublikowania ujednoliconego tekstu statutu.”

To upoważnienie dla Dyrektora może dotyczyć ujednolicenia po każdej zmianie do statutu lub po kilku zmianach.

Uprawnień do publikowania tekstu jednolitego statutu szkoły nie ma Rada Szkoły, a w przypadku jej braku – Rada Pedagogiczna. Uprawnienie to przysługuje organowi, który nadał szkole lub zespołowi szkół statut, tj. organowi prowadzącemu.

 

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

KND

DD

PCG

MEDICOVER

aSc

PayU

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.