Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Nowelizacja rozporządzenia – nowe zawody

19 czerwca Minister Edukacji Narodowej podpisała nowelizację Rozporządzenia w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego. Na jej podstawie wprowadzone zostały trzy nowe zawody: technik przemysłu mody, technik lotniskowych służb operacyjnych oraz technik przetwórca ryb.

Jednocześnie na mocy nowelizacji zakończone zostało kształcenie w zawodzie technik technologii odzieży.

W związku z organizacją pracy szkoły (wcześniejszym planowaniem kształcenia w określonych zawodach) umożliwiono prowadzenie kształcenia (przeprowadzenie ostatniego naboru) w wygaszanych zawodach: technik technologii odzieży oraz krawiec.

W tym ostatnim jako kwalifikację K1 wyodrębniono kwalifikację Wykonywanie usług krawieckich w roku szkolnym 2015/2016. W zmodernizowanym zawodzie krawiec, jako kwalifikację K1 wyodrębniono kwalifikację Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych.

Kwalifikacja Obróbka ryb i produkcja przetworów rybnych wyodrębniona w zawodzie przetwórca ryb jest jedną z kwalifikacji K1 w zawodzie technik technologii żywności.

Ponadto nowelizacja umożliwia organizowanie kwalifikacyjnych kursów zawodowych w zakresie kwalifikacji wyodrębnionych w nowych zawodach.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 września 2015 r.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią rozporządzenia.

 

Źródło: www.men.gov.pl

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.