Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Informacja o próbnym sprawdzianie i próbnej maturze

Próbny egzamin maturalny: 15–18 grudnia 2014 r.

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia w szkole próbnego egzaminu maturalnego w klasie trzeciej liceum ogólnokształcącego. Przeprowadzenie próbnego egzaminu maturalnego jest dobrowolne.

Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić egzamin próbny w następujących terminach:

  1. język polski (poziom podstawowy) – 15 grudnia br. (poniedziałek)
  2. matematyka (poziom podstawowy) – 16 grudnia br. (wtorek)
  3. język obcy nowożytny (poziom podstawowy) – 17 grudnia br. (środa)
  4. wszystkie przedmioty zdawane na poziomie rozszerzonym – 18 grudnia br. (czwartek).

Wraz z próbnym sprawdzianem, we współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych, przeprowadzone zostanie badanie Diagnoza Kompetencji Szóstoklasistów. Do udziału w badaniu wylosowanych zostanie 60 szkół podstawowych z całego kraju. Badanie diagnostyczne obejmie wyłącznie pierwszą część sprawdzianu (zadania z języka polskiego i matematyki). Szkoły wylosowane do udziału w diagnozie będą mogły przeprowadzić część drugą sprawdzianu we własnym zakresie.

Próbny sprawdzian – 17 grudnia 2014 r.

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia w szkole próbnego sprawdzianu w szóstej klasie szkoły podstawowej:
• części pierwszej z zakresu języka polskiego i matematyki,
• części drugiej z zakresu języka obcego nowożytnego.

Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić próbę 17 grudnia br.

Materiały przystosowane do potrzeb Uczniów

W przypadku obu testów materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i arkusze dostosowane do potrzeb Uczniów niepełnosprawnych. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone w serwisach przeznaczonych dla Dyrektorów szkół prowadzonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

O terminie pobrania materiałów Dyrektorzy szkół będą powiadomieni przez Dyrektorów komisji okręgowych w późniejszym terminie.

Oceny prac dokonają Nauczyciele macierzystej szkoły na podstawie szczegółowych rozwiązań oraz schematów oceniania, które również zostaną przekazane szkołom.

 

Źródło: www.cke.edu.pl

 

 

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.