Kontakt
dziennik.librus.pl

Rozwiązanie LIBRUS Synergia

e-Tablica

e-Tablica jest dodatkowym modułem e-Dziennika, służącym do cyfrowego zapisu i udostępniania lekcji (ekranów z tablicy, które powstają na każdej lekcji w rezultacie pracy Nauczyciela na przykład z tablicą interaktywną).

Wsparcie dydaktyki

e-Tablica nadaje się idealnie do użycia na tablicach interaktywnych, z których wykorzystaniem Nauczyciel może prowadzić lekcję. Możliwe jest także korzystanie z tego modułu za pomocą komputera z myszką lub tabletem graficznym.

 

Moduł umożliwia cyfrowy i automatyczny zapis na serwerach e‑Dziennika Librus wszystkich treści zapisanych na tablicy interaktywnej oraz ich udostępnianie w czasie rzeczywistym wyselekcjonowanym Uczniom. Na przykład: Uczeń, który jest chory, ma dostęp do lekcji na komputerze w domu, Uczeń, który był nieobecny bądź zwolniony z lekcji, otrzyma automatycznie dostęp do treści lekcji za pomocą konta w dzienniku elektronicznym. System „dopilnuje”, aby lekcje (oczywiście za zgodą Nauczyciela) były udostępniane dokładnie tym Uczniom, którzy powinni byli bądź uczestniczyli w danej lekcji. A wszystko to odbywa się maksymalnie prosto i intuicyjnie – bez potrzeby dodatkowego logowania, zapisywania czy przenoszenia plików albo wgrywania ich na zewnętrzne platformy.

Każdy Uczeń może mieć dostęp do podglądu treści zapisanych na e-Tablicy (dla tych przedmiotów i klas, do których jest zapisany), które są powiązane z wykonanymi przez Nauczyciela realizacjami, co będzie stanowić idealne uzupełnienie notatek z lekcji oraz materiał do powtórek przed zbliżającymi się sprawdzianami.

Film demonstracyjny – wykorzystaj moduł w e-Dzienniku


Zapoznaj się z cennikiem modułu e-Tablica tutaj.

Funkcjonalność modułu

1. Podstawowe narzędzia

e-Tablica w pierwszej wersji, która została wprowadzona do użycia, zawiera m.in. następujące funkcjonalności:

 • pióro;
 • kształty;
 • wybór kolorów;
 • gumka;
 • narzędzia edycyjne (kopiuj/wytnij/wklej/cofnij);
 • wybór koloru tła;
 • wybór tła (kratka/linie/pięciolinie);
 • zarządzanie stronami tablicy;
 • rysowanie podstawowych kształtów (prostokąt/koło/trójkąt itd.);
 • zestaw funkcji i narzędzi graficznych (narzędzia typu linijka, ekierka, cyrkiel, możliwość umieszczania, przeciągania, obracania i skalowania elementów, wyświetlanie animacji).

2. Zarządzanie zapisanymi na serwerze lekcjami

 • edycja/usuwanie;
 • udostępnianie;
 • zapisywanie lekcji do zasobnika Nauczyciela – tablice umieszczone w zasobniku będą mogły zostać ponownie wykorzystane na innych zajęciach.

3. Integracja z e-Dziennikiem

 • automatyczne zapisywanie treści lekcji i przypisywanie jej do realizacji; dzięki temu tylko uprawnieni Uczniowie będą mieć dostęp do treści lekcji;
 • możliwość podglądu „live” przez Uczniów przebywających w domu – Uczeń może widzieć w czasie rzeczywistym, co dzieje się na e-Tablicy w szkole;
 • integracja z Interfejsem Lekcyjnym w e-Dzienniku;
 • możliwość przypisywania linków do wcześniej zapisanych w zasobniku lekcji tematom lekcji w rozkładzie materiału nauczania – dzięki temu dziennik, np. po wyborze tematu lekcji, automatycznie zaproponuje Nauczycielowi skorzystanie z zapisanej wcześniej treści lekcji (np. historyk przerabia ten sam temat w kilku oddziałach po kolei);
 • wiele innych.

Model SaaS

Moduł jest oparty o model SaaS (Software as a Service) oraz napisany w technologii on-line. Do jego poprawnego działania wystarczy jedna z popularnych przeglądarek internetowych oraz dostęp do Internetu (szczegółowa lista przetestowanych przeglądarek, rodzajów urządzeń, jak i systemów operacyjnych zostanie opublikowana w ramach specyfikacji tego modułu). Dzięki temu moduł można bez problemu uruchomić praktycznie na każdej tablicy interaktywnej, komputerze czy tabletach.

Jak uzyskać dostęp do e-Tablicy?

 1. Zapoznaj się z cennikiem e-Tablicy. Jeśli chcesz zakupić moduł, przejdź do punktu 2.
 2. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego bądź telefonicznie lub mailowo, podając wszystkie niezbędne do złożenia zamówienia dane.
 3. Zweryfikuj i potwierdź złożenie zamówienia.

Cennik modułu e-Tablica

Moduł e-Tablica jest integralną częścią e-Dziennika, w związku z czym dostępny jest tylko dla szkół posiadających dziennik elektroniczny firmy Librus.

Posiadane produkty Cena za licencję roczną*
e-Dziennik 990 zł/rok lub 49 000 punktów KzK
e-Dziennik oraz platforma e-Nauczanie  190 zł**/rok lub 9000 punktów KzK

* zawiera 2 GB miejsca na serwerze dla szkoły na lekcje udostępniane Uczniom oraz dodatkowo 10 MB miejsca dla każdego Nauczyciela
** oferta promocyjna obejmuje wyłącznie szkoły, których licencja na platformę e-Nauczanie jest ważna przez co najmniej 6 kolejnych miesięcy od daty zakupu e-Tablicy

Więcej informacji na temat funkcji modułu e-Tablicy znajdą Państwo po zalogowaniu do e-Dziennika, w sekcji „Pomoc”.

e-Tablica dla Ucznia

Każdy Uczeń posiada dostęp do podglądu treści zapisanych i udostępnionych mu przez Nauczycieli na e-Tablicy. Nauczyciel ma możliwość przypisywania konkretnym Uczniom materiałów tworzonych w trakcie trwania lekcji.

Dostępne są dwa rodzaje kont uczniowskich – podstawowe i rozszerzone.

Konto PODSTAWOWE Konto ROZSZERZONE
Uczeń widzi lekcję przypisaną do realizacji z 24 godzinowym opóźnieniem oraz ma do niej dostęp wyłącznie przez 3 dni. Uczeń ma natychmiastowy dostęp („na żywo”) do lekcji, widzi wszystkie udostępnione w danej chwili przez Nauczycieli informacje, dopóki nie zostaną one usunięte bądź zarchiwizowane.

Więcej informacji na temat różnic w funkcjach kont e-Dziennika znajdą Państwo w dziale FAQ.

wróć na górę

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.