Kontakt

Metodologia

Projekt indywidualni.pl to wynik prac zespołu ekspertów w efekcie wieloetapowego procesu konsultacji ze specjalistami z zakresu neurodydaktyki, tematyki uczenia się i psychometrii oraz z Nauczycielami, Dyrektorami, Uczniami i Rodzicami.

Proces weryfikacji rzetelności zaprojektowanych narzędzi odbywał się pod nadzorem dr Barbary Ostafińskiej-Molik, wybitnej specjalistki w dziedzinie psychometrii testów, pracownika naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 grafika

Stosując naukowe podejście, w pierwszej kolejności dokonaliśmy oceny trafności treściowej zaprojektowanych testów za pomocą metody zgodności sędziów kompetentnych.

grafikaKolejnym krokiem było przeprowadzenie pilotażu na grupie ponad 7000 Uczniów a także Rodziców Uczniów. W ten sposób uzyskano próbę zróżnicowaną pod względem cech społeczno-demograficznych. Treść pytań i odpowiedzi poddana została statystycznej ocenie.

grafika

Następnie dokonaliśmy zakrojonych za szeroką skalę badań w udziałem blisko 40 000 Nauczycieli, Dyrektorów, Rodziców i Uczniów.
Celem badań było sprawdzenie:

  • w jakim stopniu metody nauczania są dopasowywane do potrzeb Uczniów,
  • czy szkoła rozpoznaje i rozwija potencjał Uczniów.

grafika

Wyniki badań potwierdziły konieczność zaoferowania szkołom kompleksowego rozwiązania, które umożliwi dopasowanie modelu edukacji do realnych potrzeb Uczniów, a także zagwarantuje wzrost świadomości całej społeczności szkolnej dotyczącej procesów determinujących efektywną naukę i nauczanie.

 grafiki z tekstem8

Z ideą projektu i narzędziami, które oferuje, zapoznaliśmy również kilkuset Dyrektorów i Nauczycieli na różnego rodzaju pilotażowych spotkaniach w całym kraju. Wszyscy byli zgodni – indywidualni.pl to kompleksowa strategia podnoszenia jakości edukacji. Projekt wypełnia niezagospodarowaną dotychczas przestrzeń rozpoznania potrzeb Uczniów oraz wzrostu kompetencji kadry pedagogicznej w tym zakresie tak, by indywidualizacja nauczania mogła być realizowana na każdej lekcji.

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami – zaprezentujemy projekt w Twoim samorządzie!

e-mail samorzad@librus.pl
tel. 32 350 85 85 wew. *19
formularz kontaktowy on-line
Czytaj więcej o projekcie na www.indywidualni.pl

wróć na górę

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.