Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Zwolnienie Ucznia z zajęć wychowania fizycznego

Pytanie Użytkownika

Uczeń nieklasyfikowany w I półroczu przyniósł w II półroczu zwolnienie od lekarza z wychowania fizycznego za I półrocze. Czy mimo zakończonej klasyfikacji mam je uwzględnić i wydać stosowną decyzję administracyjną?

Odpowiedź naszego eksperta

Decyzja i zmiany w dokumentacji

W takiej sytuacji należy wydać stosowną decyzję o zwolnieniu Ucznia z zajęć wychowania fizycznego.

Należy zwrócić również uwagę, że w dokumentacji przebiegu nauczania (dziennik lekcyjny, uchwała klasyfikacyjna Rady Pedagogicznej za I półrocze) musi być również dokonana zmiana. Należy w tym celu zwołać zebranie Rady Pedagogicznej i podjąć uchwałę zmieniającą wyniki klasyfikacji z mocą obwiązującą za I półrocze.

Istnieje rozwiązanie alternatywne

Można też podjąć próbę innego rozwiązania opisanej sytuacji, które jest łatwiejsze w kontekście zmian w dokumentacji przebiegu nauczania. Jest nim rozmowa z Rodzicem i zaproponowanie mu, aby zwolnienie od lekarza zostało złożone tylko za II półrocze (do końca roku). Wtedy nieklasyfikowanie w I półroczu niczym nie skutkuje dla Ucznia. Na koniec roku będzie on z wychowania fizycznego miał na świadectwie wpisane: „zwolniony”.

 

Podstawa prawna: Rozporządzenie MEN z dnia 30 kwietnia 2007r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz. U. Nr 83, poz.562 ze zm.).

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

 

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.