Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Zmiana nazwy szkoły

Pytanie Czytelnika

Jeżeli zmieniamy nazwę szkoły, czy możemy zachować patrona  przy ogólnej nazwie szkoły?

Odpowiedź naszego eksperta

Przepisy oświatowe nie regulują procedury dokonywania zmiany w nazwie szkoły. Akt założycielski i statut szkoły powinny zawierać nazwę szkoły. Zasadne jest, aby była zgodność pomiędzy postanowieniami aktu założycielskiego i statutu szkoły co do nazwy szkoły.

Celem zmiany nazwy szkoły:

  1. rada szkoły lub rada pedagogiczna, jeśli rada szkoły nie została powołana, powinna zwrócić się do organu prowadzącego z propozycją zmiany jej nazwy wraz uzasadnieniem;
  2. organ prowadzący podejmuje decyzję w sprawie zmiany  nazwy szkoły;
  3. rada szkoły lub rada pedagogiczna, jeśli rada szkoły nie została powołana, wprowadza zmiany w statucie szkoły, które dotyczą zmiany nazwy szkoły.

Przy zwracaniu się szkoły do organu prowadzącego o zmianę nazwy szkoły należy również podać imię dotychczasowego patrona.

 

Podstawa prawna:

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.