Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Zatrudnienie doradcy zawodowego

Pytanie Użytkownika

Czy w liceum ogólnokształcącym zgodnie z nowym modelem pomocy psychologiczno-pedagogicznej Dyrektor musi zatrudniać specjalistę z doradztwa zawodowego?

Odpowiedź naszego eksperta

Zgodnie z nowym modelem pomocy psychologiczno-pedagogicznej zajęcia związane z wyborem kierunku kształcenia i zawodu oraz planowaniem kształcenia i kariery zawodowej organizuje się dla Uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W szkołach tych Dyrektor powinien zatrudnić specjalistę z doradztwa zawodowego. W przypadku braku takiej możliwości (uwarunkowanej przed wszystkim względami finansowymi) Dyrektor szkoły wyznacza Nauczyciela, który planuje i realizuje zadania z zakresu doradztwa zawodowego.

 

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.