Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Zarządzenie Dyrektora szkoły w sprawie rekrutacji

Pytanie Użytkownika

Czy informację o rekrutacji trzeba wydać zarządzeniem?

Odpowiedź naszego eksperta

Zapis w ustawie o systemie oświaty, który zobowiązywał szkołę do określania w statucie szkoły zasad rekrutacji, został uchylony.

Obecnie statut szkoły nie musi określać zasad rekrutacji Uczniów. Rada Pedagogiczna jako kolegialny organ szkoły nie ma więc podstaw prawnych do podjęcia decyzji (uchwały) w sprawie zasad dotyczących rekrutacji Uczniów w statucie szkoły.

Podjęcie decyzji w tej kwestii podlega pojedynczemu organowi szkoły, jakim jest jej Dyrektor. Dyrektor szkoły może podejmować decyzję (stanowić) za pomocą aktu normatywnego, jakim jest zarządzenie. Tak więc regulacje dotyczące rekrutacji Uczniów można wprowadzić zarządzeniem Dyrektora szkoły.

 

Podstawa prawna: 

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.