Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Zapis w arkuszu ocen

Pytanie Użytkownika

Uczeń klasy I liceum ogólnokształcącego otrzymał na koniec roku szkolnego ocenę niedostateczną z matematyki. W sierpniu zdawał poprawkę i uzyskał ocenę dopuszczającą. Jaką ocenę należy wpisać w arkuszu ocen Ucznia obok nazwy przedmiotu: niedostateczną czy dopuszczającą?

Odpowiedź naszego eksperta

W arkuszu ocen Ucznia obok nazwy przedmiotu należy wpisać ocenę niedostateczną.

W wierszu, gdzie znajduje się informacja o egzaminach poprawkowych należy wpisać datę egzaminu poprawkowego, przedmiot i otrzymaną ocenę w wyniku tego egzaminu przez Ucznia.

W kolejnym wierszu należy wpisać datę uchwały Rady Pedagogicznej, w wyniku której Uczeń został promowany do klasy II.

W przypadku Ucznia, który przystępował do egzaminu poprawkowego po zakończeniu rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych, jako datę wydania świadectwa przyjmuje się datę podjęcia przez Radę Pedagogiczną uchwały w sprawie wyników promocji lub klasyfikacji i promocji (musi być zbieżność z datą zapisaną w arkuszu ocen).

 

Podstawa prawna:

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.