Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Zakup materiałów na zajęcia techniczne

Pytanie Użytkownika

W ramach zajęć technicznych (gimnazjum) Nauczyciel poprosił Uczniów o przyniesienie modeli samolotów do sklejania. Grupa Rodziców odmówiła zakupienia materiałów. Co w takiej sytuacji zrobić? Część Uczniów pracuje, a część nie. Jak wystawić później ocenę?

Odpowiedź naszego eksperta

Nauczyciel w szkole publicznej nie może wymagać od Uczniów i Rodziców zakupu drogich materiałów do realizacji obowiązkowych treści programowych. Rodzice bowiem obowiązani są zakupić niezbędne podręczniki i przybory szkolne.

Jedynym wyjściem jest znalezienie alternatywnej propozycji dla Uczniów, którzy nie zakupili modeli, która umożliwi zrealizowanie celów lekcji oraz wymagań edukacyjnych wynikających z programu nauczania. Rolą Nauczyciela jest zaktywizować wszystkich Uczniów i ocenić ich zgodnie z ustalonymi wymaganiami.

Dyrektor szkoły, w ramach sprawowanego nadzoru pedagogicznego nad Nauczycielem oraz realizacją podstawy programowej techniki, powinien podjąć działania, aby w przyszłości zapewnić prawidłowy przebieg procesu edukacyjnego bez obciążenia Rodziców dodatkowymi, nieuzasadnionymi wydatkami.

 

Autor: Krystyna Mucha – dyrektor wydziału w kuratorium oświaty

 

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.