Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Wysokość odprawy przy części etatu

Pytanie Użytkownika

Jaka będzie podstawa ustalenia odprawy, o której mowa w art. 20 ust.1, dla Nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania, któremu w roku szkolnym 2011/2012 ograniczono etat do 16/18, a w roku 2012/2013 – do 11/18?
Nauczyciel wyrażał zgodę na ograniczenie etatu w każdym roku jedynie na dany rok szkolny.
Nauczyciel nabył prawa do emerytury – w październiku 2012 r. ukończył 62 lata.

Odpowiedź naszego eksperta

Nauczycielowi, któremu zmniejszono wymiar zatrudnienia na podstawie art. 22 ust. 2 na rok przed rozwiązaniem stosunku pracy i który otrzymuje wynagrodzenie proporcjonalnie zmniejszone, wypłaca się odprawę w pełnej wysokości na mocy art. 22 ust. 2a ustawy Karta  nauczyciela.
Dotyczy to oczywiście sytuacji, gdy wypłacamy Nauczycielowi odprawę w związku ze zwolnieniem na podstawie art. 20 ust.1 ustawy Karta nauczyciela (wysokość sześciomiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego).

 

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta nauczyciela (tj. Dz. U. z 2006 r. Nr 97 poz. 674 ze zm.), art.20 ust. 1, art.22 ust. 2 i ust. 2a.

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.