Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Wynagrodzenie za pracę z Uczniem zdolnym

Pytanie Użytkownika

Jak wynagradza się Nauczyciela za prowadzenie z Uczniem zdolnym indywidualnego toku nauki?

Odpowiedź naszego eksperta

Składniki wynagrodzenia Nauczyciela

Nauczyciel, który prowadzi zajęcia z Uczniem zdolnym w ramach indywidualnego toku nauki, podlega tym samym regułom wynagradzania, co wszyscy Nauczyciele.

Wynagrodzenie Nauczyciela składa się z:

  • wynagrodzenie zasadniczego;
  • dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego oraz za warunki pracy;
  • wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw;
  • nagród i innych świadczeń wynikających za stosunku pracy, z wyłączeniem świadczeń z ZFŚS i dodatków socjalnych określonych w art. 54 KN.

Regulamin płacowy w szkole

Organ prowadzący szkołę określa dla Nauczycieli poszczególnych stopni awansu zawodowego w tzw. regulaminie płacowym na dany rok kalendarzowy warunki przyznawania w/w dodatków.

Dodatek za warunki pracy odwołuje się do Nauczycieli, którzy pracują w trudnych lub uciążliwych warunkach. Katalog warunków, które są trudne i uciążliwe dla Nauczyciela podał minister w Rozporządzeniu w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia… i w tym katalogu nie ma pracy z Uczniem, który ma przyznany indywidualny tok nauki. Niewykluczone jednak, że organ prowadzący przewidział taką sytuację dla Nauczyciel, którzy pracują z Uczniem wybitnie zdolnym – regulacji tych należy szukać  w regulaminie płacowym dla Nauczycieli, który określił organ prowadzący.

 

Podstawa prawna:

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

 

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.