Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Wynagrodzenie Nauczyciela w czasie urlopu dla poratowania zdrowia

Pytanie Użytkownika

Jeżeli Nauczyciel jest zatrudniony w dwóch placówkach oświatowych, z których jednej organem prowadzącym jest gmina, a drugiej – powiat, to wynagrodzenie w okresie urlopu zdrowotnego jest wypłacane przez jedną czy przez obie placówki? 

Odpowiedź naszego eksperta

Nauczyciel w okresie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia zachowuje prawo do comiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku za wysługę lat oraz prawo do innych świadczeń pracowniczych, w tym dodatków socjalnych (dodatek mieszkaniowy, dodatek wiejski).

Dyrektor szkoły udziela Nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia w wymiarze nieprzekraczającym jednorazowo roku, jeśli ten Nauczyciel jest zatrudniony w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony, po przepracowaniu co najmniej 7 lat w szkole.

Nauczycielowi będzie wypłacane wynagrodzenie z tej szkoły, w której będzie spełniał w/w warunki, dające Dyrektorowi prawo do udzielenia mu tego typu urlopu.

 

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta nauczyciela  (tj. Dz. U. z 2006 r. Nr 97 poz. 674 ze zm.), art. 73 ust. 1 i 5.

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

KND

DD

PCG

MEDICOVER

aSc

PayU

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.