Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Wymiar godzin dla Nauczyciela zatrudnionego w przedszkolu

Pytanie Użytkownika

Jaki wymiar godzin powinien mieć Nauczyciel grupy 6-latków (jest w niej też troje 5-latków)?

Odpowiedź naszego eksperta

Tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych dla Nauczycieli przedszkola, którzy pracują z grupami dzieci 6-letnich, wynosi 22 godziny. Dla Nauczycieli przedszkoli pracujących z grupami pozostałych dzieci – wynosi 25 godzin.

Prawo nie odnosi się do wymiaru tygodniowej liczby godzin dla Nauczycieli, którzy pracują z grupą dzieci będących w różnym wieku, choć taka sytuacja jest dopuszczalna prawem (w jednej grupie mogą znajdować się dzieci w zbliżonym wieku). Należy przyjąć, że w opisanym powyżej przypadku tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin dla Nauczyciela wynosi 22 godziny.

Jeśli Dyrektor ma trudności z przyjęciem opisywanego standardu liczby godzin dla Nauczyciela w ww. grupie, to należy skontaktować się z organem prowadzącym.

 

Podstawa prawna:

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.