Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Wymagane kwalifikacje do nauczania zajęć edukacyjnych z plastyki lub z filozofii w szkole ponadpodstawowej

Pytanie czytelnika

Czy nauczyciel, który do tej pory uczył w szkole ponadpodstawowej wiedzy o kulturze (posiada kwalifikacje do nauczania tego przedmiotu) może uczyć zgodnie z nową podstawą programową plastyki lub filozofii?

Odpowiedź naszego eksperta

Należy sprawdzić, czy ukończony przez nauczyciela kierunek Wiedza o kulturze został przez nauczyciela ukończony w ramach studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich. Jeśli tak, to należy określić, czy w zakresie wiedzy i umiejętności studiowanego kierunku Wiedza o kulturze znajdują się treści zajęć edukacyjnych z plastyki lub z filozofii w zakresie wskazanym w podstawie programowej kształcenia ogólnego do wskazanej szkoły ponadpodstawowej (np.: czteroletniego liceum ogólnokształcącego lub pięcioletniego technikum). Weryfikacji ww. zakresu treści należy dokonać w oparciu o przepisy wydane na podstawie art. 9c ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym. Jeśli nauczyciel ukończył studia podyplomowe w zakresie  zajęć edukacyjnych Wiedza o kulturze, to nie posiada on kwalifikacji do nauczania zajęć edukacyjnych z plastyki lub z filozofii.

Podstawa prawna:

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

KND

DD

PCG

MEDICOVER

aSc

PayU

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.