Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Wydanie zaświadczenia Rodzicowi Ucznia szkoły policealnej

Pytanie Użytkownika

Czy szkoła może wystawić zaświadczenie ojcu o frekwencji Ucznia szkoły policealnej w przypadku, kiedy Uczeń jest pełnoletni i samodzielny (ojciec płaci alimenty – rodzina po rozwodzie)?

Odpowiedź naszego eksperta

Jeżeli Uczeń jest pełnoletni, to ma pełną zdolność do czynności prawnych (nabywa ją z chwilą uzyskania pełnoletniości). Czynność prawna polega na możliwości zaciągania zobowiązań lub nabywania uprawnień za pomocą oświadczenia woli. Osoba posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych może samodzielnie kształtować swoją sytuację prawną.

Należy zrozumieć postawę ojca, który zapewne przekazuje pieniądze na utrzymanie syna/córki i czuje się w obowiązku skontrolować jego/jej uczęszczanie do szkoły. Szkoła jednak nie może wystawić zaświadczenia ojcu na temat frekwencji Ucznia. Pełnoletni Uczeń musiałby wyrazić w oświadczeniu woli (oświadczenie na piśmie) zgodę na wydanie takiego zaświadczenia ojcu.

 

Podstawa prawna: 

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.