Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Wydanie prac pisemnych Rodzicom Ucznia

Pytanie Użytkownika

Czy na prośbę Rodziców można wydać prace pisemne Ucznia po zakończeniu roku szkolnego?

Odpowiedź naszego eksperta

Oceny są jawne dla Ucznia i jego Rodziców/prawnych opiekunów. Na ich wniosek sprawdzone i ocenione prace kontrolne oraz inna dokumentacja dotycząca oceniania Ucznia są udostępniane do wglądu w szkole.

Nie ma przeszkód prawnych, aby po zakończeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych udostępnić taką dokumentację związaną z ocenianiem Ucznia jego Rodzicom. Wydanie prac rozumiane jako przekazanie, oddanie Rodzicowi za pośrednictwem Ucznia jego prac może mieć miejsce po zakończeniu roku szkolnego, czyli po 31sierpnia (w nowym roku szkolnym).

 

Podstawa prawna: Rozporządzenie MEN z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania  sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz. U. Nr 83 poz. 562 ze zm.) , § 5.

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.