Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Wicedyrektor szkoły w składzie komisji rekrutacyjnej

Pytanie Czytelnika

W rozporządzeniu w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego jest mowa o tym, że w skład komisji nie może m.in. wchodzić dyrektor szkoły. Czy w skład komisji może wchodzić wicedyrektor?

Odpowiedź naszego eksperta

Prawo określa, że w skład komisji rekrutacyjnej nie mogą wchodzić:

1) dyrektor szkoły, w której działa komisja rekrutacyjna, albo osoba upoważniona przez organ prowadzący, o której mowa w art. 159 ust. 3 pkt 2 ustawy – Prawo oświatowe,

2) osoba, której dziecko uczestniczy w postępowaniu rekrutacyjnym przeprowadzanym do danej szkoły.

Należy przyjąć, że wicedyrektor szkoły może wchodzić w skład komisji rekrutacyjnej, ponieważ stanowisko wicedyrektora szkoły to stanowisko kierownicze, ale inne niż stanowisko dyrektora szkoły.

Podstawa prawna:

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

KND

DD

PCG

MEDICOVER

aSc

PayU

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.