Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Warunek wydania zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu

Pytanie czytelnika

Czy uczniowi, który zdaje egzamin poprawkowy należy zatrzymać zaświadczenie o egzaminie ósmoklasisty? Czy wysłać zaświadczenie do OKE?

Odpowiedź naszego eksperta

Uczeń szkoły podstawowej, który przystąpił do egzaminu ósmoklasisty oraz spełnił warunek określony w art. 44q ust. 1 pkt 1 ustawy o systemie oświaty, czyli w klasyfikacji końcowej otrzymał ze wszystkich obowiązkowych zajęć edukacyjnych pozytywne końcowe oceny klasyfikacyjne, otrzymuje zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Uczeń szkoły podstawowej, który przystąpił do egzaminu ósmoklasisty, ale nie spełnił powyższego warunku dotyczącego otrzymania pozytywnych końcowych ocen klasyfikacyjnych, otrzymuje informację o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty opracowaną przez OKE.

W przypadku pozytywnie zdanego egzaminu poprawkowego należy wręczyć uczniowi świadectwo ukończenia szkoły razem z zaświadczeniem o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Jeśli uczeń nie zda egzaminu poprawkowego i nie ukończy szkoły podstawowej, to należy – w porozumieniu z OKE – przesłać zaświadczenie do OKE i poczekać na informację o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty. Uczeń ten będzie miał również obowiązek powtórzyć klasę ósmą i kolejny raz przystąpić do egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym, w którym będzie powtarzał tę klasę.

Podstawa prawna:

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

KND

DD

PCG

MEDICOVER

aSc

PayU

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.