Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Wartość dodana w procesie kształcenia

Pytanie Użytkownika

Jak rozumieć sformułowanie „wartość dodana” w odniesieniu do działań podejmowanych w szkole?

Odpowiedź naszego eksperta

Określenie można rozpatrywać w dwóch aspektach.

Pierwszy to Edukacyjna Wartość Dodana (tzw. EWD) mierzona według ustalonego wzoru i ilustrująca realny przyrost wiedzy i umiejętności Uczniów.

Drugi aspekt wiąże się z budowaniem wizerunku szkoły w środowisku lokalnym, czyli z jednym z obszarów nadzoru pedagogicznego. W tym ujęciu wartość dodana powinna być ilustracją głównej idei, wokół której zbudowana jest koncepcja pracy szkoły i która wyróżnia ją na rynku edukacyjnym.
Zewnętrznym wyrazem wartości dodanej może być imię szkoły i jej logo.

 

Na podstawie: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 października 2009 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz. U. Nr 168 poz. 1324).

 

Autor: Ewa Sitko – staż zawodowy: 30 lat, nauczyciel dyplomowany. Nagrodzona w 2008 roku Medalem Komisji Edukacji Narodowej za zasługi dla oświaty Edukator programu „Nowa Szkoła”- CODN Grupa 1000/2. Metodyk przy WOM w Katowicach i Krakowie. Autor i realizator programów wychowawczych. Koordynator szkolnych działań wychowawczych Autorka publikacji dotyczących komunikacji interpersonalnej oraz aktywizacji odbiorcy procesu edukacyjnego.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.