Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Udział w posiedzeniu rady pedagogicznej

Pytanie Czytelnika

Czy w posiedzeniu rady pedagogicznej mają obowiązek uczestniczyć nauczyciele z innej szkoły uzupełniający etat w naszej szkole? A jak ta kwestia wygląda w przypadku nauczycieli niepełnozatrudnionych (bez uzupełnienia etatu)?

Odpowiedź naszego eksperta

W ramach czasu pracy nauczyciele mają obowiązek realizować:

  • tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć,
  • inne zajęcia i czynności wynikające z zadań statutowych szkoły, w tym zajęcia opiekuńcze i wychowawcze uwzględniające potrzeby i zainteresowania uczniów,
  • zajęcia i czynności związane z przygotowaniem się do zajęć, samokształceniem i doskonaleniem zawodowym.

Tygodniowa liczba godzin obowiązkowego wymiaru zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych dla nauczyciela danych zajęć edukacyjnych została określona przez ustawodawcę.

Udział w zebraniach rady pedagogicznej jest zadaniem, które ma ogromny wpływ na zajęcia organizacyjne szkoły. Związany jest z realizacją zadań i czynności wynikających z zadań statutowych szkoły i doskonaleniem zawodowym nauczycieli. W każdej szkole nauczyciel ma obowiązek wykonywać wszystkie zadania i czynności wynikające z jego czasu pracy, niezależnie od wymiaru zatrudnienia, w tym udział w zebraniach rady pedagogicznej.

Podstawa prawna: art. 42 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 967).

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

KND

DD

PCG

MEDICOVER

aSc

PayU

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.