Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Udział Ucznia w zaplanowanych formach pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Pytanie Użytkownika

Jakie środki przymusu posiada szkoła względem Ucznia, który odmawia uczestniczenia w zaplanowanych i ustalonych przez Dyrektora szkoły formach pomocy psychologiczno-pedagogicznej?

Odpowiedź naszego eksperta

Korzystanie z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole jest dobrowolne i nieodpłatne. Szkoła nie ma możliwości zastosowania kary względem Ucznia (jego Rodziców/Opiekunów prawnych), który nie chce uczestniczyć w różnych formach takiej pomocy.

Oczywiście obowiązkiem Nauczyciela jest zaznaczenie obecności Ucznia na zajęciach pomocy psychologiczno-pedagogicznej w dzienniku zajęć. Ważne jest też motywowanie Ucznia i jego Rodziców/Opiekunów do samodzielnej realizacji treści zajęć w przypadku, gdy Uczeń nie uczęszcza na zajęcia lub uczestniczy w nich niesystematycznie.

 

Podstawa prawna: Rozporządzenia MEN z dnia 30 kwietna 2013 r. w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz. U. z dnia 7 maja 2013 r., poz. 532), § 4.

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

 

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

KND

DD

PCG

MEDICOVER

aSc

PayU

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.