Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Udział Ucznia, który nie jest ubezpieczony w wycieczkach/imprezach organizowanych przez szkołę

Pytanie Użytkownika

Czy Uczeń, który nie ubezpieczy się w szkole, może uczestniczyć w wycieczkach szkolnych i zajęciach pozalekcyjnych?

Odpowiedź naszego eksperta

Rodzice Ucznia nie mają obowiązku prawnego ubezpieczać swoje dziecko od następstw nieszczęśliwych wypadków w szkole, podobnie jak pełnoletni uczeń sam siebie, chyba że sami podejmą taką decyzję. Uczeń szkoły może bez takiego ubezpieczenia uczestniczyć w wycieczkach, imprezach, zajęciach pozalekcyjnych.

Uczeń musi mieć ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia, jeśli będzie uczestnikiem wycieczki lub imprezy zagranicznej organizowanej przez szkołę.

 

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 8 listopada 2001 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki (Dz.U. 2001 nr 135 poz. 1516) § 15 .

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.