Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Świadczenia socjalne przy uzupełnianiu etatu

Pytanie Użytkownika

Czy Nauczycielowi, który w mojej szkole uzupełnia etat, należą się świadczenia z funduszu świadczeń socjalnych czy powinien je otrzymać tylko w macierzystej placówce?

Odpowiedź naszego eksperta

Nauczyciel uzupełniający pensum w innej szkole korzysta ze świadczeń zakładowego funduszu świadczeń socjalnych funkcjonującego w szkole macierzystej, czyli tam gdzie jest zatrudniony.

Nauczyciel zobowiązany do uzupełnienia pensum pozostaje zatrudniony w dotychczasowym miejscu pracy w pełnym wymiarze zajęć, gdyż szkoła, w której Nauczyciel uzupełnia pensum, nie nawiązuje z nim odrębnego stosunku pracy. W praktyce oznacza to, że Nauczyciel korzysta ze świadczeń z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych tylko w szkole głównej, gdyż tylko tam jest uwzględniany jako pracownik.

 

Podstawa prawna:

Autor: Dariusz Skrzyński – prawnik, specjalista z zakresu prawa oświatowego, prawa pracy i prawa autorskiego.

 

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.