Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Statut szkoły – łączenie szkół w zespół

Pytanie Użytkownika

Czy w zespole szkół, który obejmuje szkołę podstawową i gimnazjum, może być jeden statut zespołu szkół, czy oddzielne statuty dla każdego typu szkoły?

Odpowiedź naszego eksperta

W takim zespole szkół muszą byś trzy statuty: statut zespołu szkół, statut szkoły podstawowej i statut gimnazjum. Połączenie szkół w zespół nie narusza odrębności Rad Pedagogicznych, Rad Rodziców, Rad Szkół (jeśli zostały powołane) i Samorządów Uczniowskich poszczególnych szkół, o ile statut zespołu nie stanowi inaczej. W statucie zespołu szkół należy więc jasno określić, czy funkcjonuje w nim odrębność organów szkoły podstawowej i gimnazjum czy ich połączenie. Pozostałe kwestie dotyczące pracy szkół w zespole należy ująć w ich statutach.

 

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.