Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Standard liczby Uczniów w kl. III szkoły podstawowej

Pytanie Użytkownika

Jaka jest dopuszczalna liczba Uczniów w klasie III szkoły podstawowej? Kiedy można klasę dzielić na grupy na zajęcia komputerowe i j.angielski?

Odpowiedź naszego eksperta

Zajęcia edukacyjne w klasach I-III publicznej szkoły podstawowej są prowadzone w oddziałach liczących nie więcej niż 25 Uczniów (nie dotyczy oddziałów integracyjnych i oddziałów specjalnych) od roku szkolnego:

  • 2014/15 –  kl. I
  • 2015/16 –  kl. II
  • 2016/17 – kl. III

Obowiązkowy podział na grupy na zajęciach edukacyjnych z zajęć komputerowych i zajęć z języka obcego nowożytnego odbywa się w klasach IV-VI szkoły podstawowej.

Obowiązkowe zajęcia edukacyjne z zajęć komputerowych

Zajęcia mogą być prowadzone w grupie oddziałowej lub międzyoddziałowej liczącej nie więcej niż 24 Uczniów. Liczba Uczniów w grupie nie może przekraczać liczby stanowisk komputerowych w pracowni komputerowej.

Obowiązkowe zajęcia z języków obcych nowożytnych

Zajęcia mogą być prowadzone w grupie oddziałowej, międzyoddziałowej lub międzyklasowej liczącej nie więcej niż 24 Uczniów. Przy podziale na grupy należy uwzględnić stopień zaawansowania znajomości języka obcego.

 

Podstawa prawna:

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

 

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.