Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Średnia ważona w zasadach wewnątrzszkolnego oceniania

Pytanie Użytkownika

Czy wystawiając ocenę śródroczną, można korzystać z przyjętych w szkole zasad oceniania opartych na średniej (np. powyżej 3,51 – ocena dobra, powyżej 4,51 – ocena bardzo dobra)?

Odpowiedź naszego eksperta

Ocenianie wewnątrzszkolne obejmuje między innymi ocenianie bieżące i ustalanie śródrocznych ocen klasyfikacyjnych z obowiązkowych i dodatkowych zajęć edukacyjnych oraz śródrocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania, według skali i w formach przyjętych w danej szkole.

Jeśli zatem szkoła przyjęła średnią ważoną przy wystawianiu oceny z przedmiotu i ustaliła w statucie, że powyżej 0,5 danej liczby (oceny) Uczeń otrzymuje ocenę wyższą, to jest to poprawne matematycznie i zgodne z prawem.

 

Podstawa prawna: Rozporządzenie MEN z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania  sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych, § 3 ust.3 i ust. 4.

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

KND

DD

PCG

MEDICOVER

aSc

PayU

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.