O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Skreślenie Ucznia z listy Uczniów szkoły

Pytanie Użytkownika

Czy Dyrektor szkoły musi wydać decyzję o skreśleniu słuchacza z listy, jeżeli wynika to z rozporządzenia MEN czy wystarczy poinformować tylko o tym fakcie słuchacza?

Odpowiedź naszego eksperta

Dyrektor szkoły może skreślić Ucznia z listy Uczniów w przypadkach określonych w statucie szkoły. Skreślenie następuje na podstawie uchwały Rady Pedagogicznej, po zasięgnięciu opinii Samorządu Uczniowskiego. Przepis ten nie dotyczy Ucznia objętego obowiązkiem szkolnym.

Regulacja prawna znajduje się w art. 39 ust.2 i ust. 2a ustawy o systemie oświaty.

 

Podstawa prawna: Ustawa o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. (tj. Dz. U. z 1996 r. Nr 67 poz. 329 ze zm.), art. 39 ust. 2 i ust. 2a.

 

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Librus.pl » Doradca Dyrektora » Pytania i odpowiedzi » Skreślenie Ucznia z listy Uczniów szkoły

MegaMatma

KND

DD

SKOK

PCG

MEDICOVER

iq.pl

WDB

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny