Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Rozpoczęcie stażu na Nauczyciela dyplomowanego

Pytanie Użytkownika

Nauczyciel odebrał mianowanie w grudniu 2010 r. Po jakim czasie może rozpocząć staż na Nauczyciela dyplomowanego po zmianie Rozporządzenia o awansie zawodowym?

Odpowiedź naszego eksperta

Nauczyciel kontraktowy może rozpocząć staż na stopień Nauczyciela mianowanego po przepracowaniu w szkole co najmniej dwóch lat, a Nauczyciel mianowany może rozpocząć staż na stopień Nauczyciela dyplomowanego po przepracowaniu w szkole co najmniej roku od dnia nadania poprzedniego stopnia awansu zawodowego.

Powyższa regulacja znajduje się w ustawie Karta Nauczyciela. Rozporządzenie w sprawie awansu zawodowego nie porusza omawianej kwestii, jego zmiana nie ma więc wpływu na czas rozpoczęcia stażu na kolejny stopień awansu zawodowego po przepracowaniu w szkole określonej liczby lat.

 

Podstawa prawna:

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.