Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Realizacja stażu przez Nauczyciela bez kwalifikacji

Pytanie Użytkownika

Jeśli Nauczyciel Wychowawca świetlicy odbywa staż (stażysta), a na koniec roku szkolnego okazuje się, że jego kwalifikacje są niewłaściwe (animacja kultury), to czy może zostać mu zaliczony ten staż?

Odpowiedź naszego eksperta

Warunkiem nadania Nauczycielowi kolejnego stopnia awansu zawodowego jest spełnienie wymagań kwalifikacyjnych oraz odbycie stażu zakończonego pozytywną oceną dorobku zawodowego oraz w przypadku Nauczyciela stażysty – uzyskanie akceptacji komisji kwalifikacyjnej po przeprowadzonej rozmowie.

Jeśli Nauczyciel nie posiada kwalifikacji, nie może realizować stażu. Jednak to rozpoznanie Dyrektor i Nauczyciel muszą mieć na początku roku szkolnego przed rozpoczęciem stażu, a nie w momencie jego zakończenia. Jeśli Nauczyciel nie posiada kwalifikacji, może pracować jako Nauczyciel stażysta (za zgodą organu sprawującego nadzór pedagogiczny), ale nie może realizować stażu, czyli nie może go odbyć.

 

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta nauczyciela (tj. Dz. U. z 2006 r. Nr 97 poz. 674 ze zm.), art. 9b.

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.