Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Realizacja stażu przez Nauczyciela bez kwalifikacji

Pytanie Użytkownika

Jeśli Nauczyciel Wychowawca świetlicy odbywa staż (stażysta), a na koniec roku szkolnego okazuje się, że jego kwalifikacje są niewłaściwe (animacja kultury), to czy może zostać mu zaliczony ten staż?

Odpowiedź naszego eksperta

Warunkiem nadania Nauczycielowi kolejnego stopnia awansu zawodowego jest spełnienie wymagań kwalifikacyjnych oraz odbycie stażu zakończonego pozytywną oceną dorobku zawodowego oraz w przypadku Nauczyciela stażysty – uzyskanie akceptacji komisji kwalifikacyjnej po przeprowadzonej rozmowie.

Jeśli Nauczyciel nie posiada kwalifikacji, nie może realizować stażu. Jednak to rozpoznanie Dyrektor i Nauczyciel muszą mieć na początku roku szkolnego przed rozpoczęciem stażu, a nie w momencie jego zakończenia. Jeśli Nauczyciel nie posiada kwalifikacji, może pracować jako Nauczyciel stażysta (za zgodą organu sprawującego nadzór pedagogiczny), ale nie może realizować stażu, czyli nie może go odbyć.

 

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta nauczyciela (tj. Dz. U. z 2006 r. Nr 97 poz. 674 ze zm.), art. 9b.

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

KND

DD

PCG

MEDICOVER

aSc

PayU

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.