Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Realizacja przedmiotów w ramach indywidualnego nauczania

Pytanie Użytkownika

Czy Uczeń liceum ogólnokształcącego posiadający orzeczenie o nauczaniu indywidualnym z powodów zdrowotnych jest zobowiązany do realizacji przedmiotu uzupełniającego (w przypadku naszej szkoły jest to ekonomia w praktyce)?

Odpowiedź naszego eksperta

W indywidualnym nauczaniu realizuje się obowiązkowe zajęcia edukacyjne wynikające z ramowego planu nauczania danego typu i rodzaju szkoły. Jednocześnie dostosowuje się je do potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych Ucznia. Na podstawie ramowego planu nauczania Dyrektor szkoły ustala szkolny plan nauczania. Określa w nim tygodniowy wymiar godzin poszczególnych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego oraz zajęć z Wychowawcą dla poszczególnych klas na danym etapie edukacyjnym.

W ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych wskazywane są również przedmioty w zakresie rozszerzonym i przedmioty uzupełniające. Ekonomia w praktyce jest przedmiotem obowiązkowym realizowanym przez Uczniów klasy, do której uczęszcza Uczeń objęty orzeczeniem o potrzebie indywidualnego nauczania.

Realizacja zajęć edukacyjnych z Uczniem w ramach indywidualnego nauczania nie może wykluczyć żadnych zajęć, które są obowiązkowe dla wszystkich Uczniów klasy, do której uczęszcza Uczeń z orzeczeniem o potrzebie indywidualnego nauczania.

 

Podstawa prawna:

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.