Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Realizacja podstawy programowej w ramach doraźnego zastępstwa

Pytanie Użytkownika

Czy Nauczyciel przedmiotu ze zbliżonego obszaru zawodowego może zrealizować zajęcia edukacyjne w ramach zastępstwa przy realizacji podstawy programowej?

Odpowiedź naszego eksperta

Dyrektor szkoły jest odpowiedzialny za uwzględnienie w szkolnym zestawie programów nauczania całości podstawy programowej kształcenia ogólnego ustalonej dla danego etapu edukacyjnego, a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie w zawodach, także całości podstawy programowej kształcenia w zawodzie.

To Dyrektor odpowiada za organizację pracy szkoły, z której wynika realizacja podstawy programowe. Nie ma przeszkód, aby w ramach doraźnego zastępstwa za Nauczyciela, które wyznacza Dyrektor, prowadzenie zajęć edukacyjnych powierzyć Nauczycielowi, który uczy podobnego przedmiotu.

 

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r., Nr 256, poz. 2572 ze. zm.), art. 22a ust. 2b.

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.