Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Realizacja podstawy programowej przez Nauczyciela innej specjalności

Pytanie Użytkownika

Jeśli lekcję historii przeprowadza Nauczyciel-Bibliotekarz, realizując przy tym treści programowe z historii, to czy można tę lekcję potraktować jako realizację podstawy programowej?

Odpowiedź naszego eksperta

Jeżeli podczas zajęć edukacyjnych były realizowane treści zgodne z treściami nauczania zawartymi w podstawie programowej z historii, a ponadto proces nauczania uwzględnił zdobycie przez Uczniów założonych osiągnięć edukacyjnych (wynikających z dopuszczonego w szkole programu nauczania historii), można uznać, że na danej jednostce lekcyjnej realizowano podstawę programową.

Należy jednak zauważyć, że przydział Nauczycielom zajęć powinien zawsze odbywać się zgodnie z posiadanymi przez nich kwalifikacjami do nauczania danego przedmiotu i powyższa sytuacja powinna mieć charakter wyłącznie doraźny (doraźne zastępstwo) i incydentalny.

 

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 27 sierpnia 2012 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (Dz.U. z 2012 r., poz. 977).

Autor: Krystyna Mucha – dyrektor wydziału w kuratorium oświaty.

 

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.