Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Przydzielanie zastępstw doraźnych nauczycielowi bibliotekarzowi w czasie pracy biblioteki

Pytanie Czytelnika

Czy jest właściwe prawnie przydzielanie zastępstw doraźnych (płatnych) nauczycielowi bibliotekarzowi w czasie pracy biblioteki?

Odpowiedź naszego eksperta

Za realizację obowiązkowego wymiaru zajęć nauczyciel otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze, a wynagrodzenie za godziny doraźnych zastępstw to inny składnik wynagrodzenia. Nie można pozwolić, aby nauczyciel w tym samym czasie (na tej samej godzinie lekcyjnej) wykonywał czynności, za które będzie miał dwukrotnie zapłacone. Zastępstwa doraźne nauczyciel może realizować przed lub po wykonaniu obowiązków, które wynikają z realizacji obowiązkowego wymiaru zajęć w danym dniu.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta nauczyciela  (tj. Dz. U. z 2006 r. Nr 97 poz. 674 ze zm.), art. 30 i art. 42.

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły

 

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.