Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Przejście Nauczyciela w stan nieczynny

Pytanie Użytkownika

Czy Nauczyciel po urlopie zdrowotnym (który kończy się w trakcie roku szkolnego) może przejść w stan nieczynny? Czy – aby przejść w stan nieczynny – Nauczyciel sam musi napisać o to podanie, czy to Dyrektor wysyła Nauczyciela w stan nieczynny?

Odpowiedź naszego eksperta

Dyrektor szkoły w razie częściowej likwidacji szkoły, zmian organizacyjnych powodujących zmniejszenie liczby oddziałów w szkole lub zmian planu nauczania uniemożliwiających dalsze zatrudnienie Nauczyciela w pełnym wymiarze zajęć rozwiązuje z nim stosunek pracy lub na wniosek Nauczyciela przenosi go w stan nieczynny.

Rozwiązanie stosunku pracy z w/w przyczyn/przeniesienie w stan nieczynny następuje z końcem roku szkolnego po uprzednim trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia, a więc wniosek musi być złożony najpóźniej 31 maja danego roku szkolnego (w tzw. ruchu służbowym).

W trakcie roku szkolnego Nauczyciel nie może przejść w stan nieczynny, ponieważ nie będą spełnione warunki, o których mówi zapis ustawy Karta nauczyciela.

 

Na podstawie: Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta nauczyciela (tj. Dz. U. z 2006 r. Nr 97 poz. 674 ze zm.), art. 20.

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

KND

DD

PCG

MEDICOVER

aSc

PayU

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.