Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Potwierdzenie w dokumentacji realizowania godziny przez Nauczyciela

Pytanie Użytkownika

Nauczycielowi informatyki przydzielono dodatkową nadgodzinę za administrowanie szkolną strukturą informatyczną oraz stroną internetową szkoły. W jaki sposób należy udokumentować tę dodatkową godzinę pracy? Czy Nauczyciel jest zobowiązany do prowadzenia dziennika zajęć (czynności), które składają się na jego pracę w tym zakresie?

Odpowiedź naszego eksperta

Standard dokumentacji wskazuje organ prowadzący

Prawo oświatowe nie określa dokumentacji Nauczyciela, który wykonuje czynności związane z administrowaniem pracownią komputerową. Jednostka, która płaci Nauczycielowi za tę godzinę (zapewne organ prowadzący), powinna wskazać standard dokumentacji, która potwierdza jej realizację.

Dziennik wykonywanych czynności i lista obecności

Jeśli tak się nie stało, proponuję założyć dziennik wykonywanych przez Nauczyciela czynności. Należy w nim wyraźnie opisać działania podejmowane w ramach tej dodatkowej godziny oraz wskazać dzień i czas jej realizacji (może być stała lub ruchoma w obrębie tygodnia). Nauczyciel  ma obowiązek potwierdzić realizowany przez siebie czas pracy.

Można też założyć listę obecności Nauczyciela w ramach realizacji tej godziny. Warto jednak pamieać, że dziennik jest optymalną dokumentacją tym zakresie. Regulacja prawna tej kwestii powinna znaleźć się w regulaminie pracy szkoły (potwierdzenie obecności w pracy) i w statucie szkoły (zadania Nauczycieli).

 

Podstawa prawna: 

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

 

 

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.