Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Potwierdzenie przerwania stażu przez Nauczyciela

Pytanie Użytkownika

Jakie czynności powinien wykonać Dyrektor, gdy Nauczyciel zaprzestaje realizacji stażu i oświadcza, że nie chce go kontynuować?

Odpowiedź naszego eksperta

Nauczyciel kontraktowy i Nauczyciel mianowany mogą przerwać staż na swój wniosek w każdym czasie. W przypadku ponownego rozpoczęcia stażu odbywają staż w pełnym wymiarze.

Zatem Nauczyciel ma obowiązek napisać do Dyrektora szkoły pismo (prośbę/wniosek) o przerwanie stażu z określonym dniem wskazanym w piśmie.

Dyrektor szkoły powinien pisemnie potwierdzić fakt przerwania przez Nauczyciela stażu na własną prośbę (swój wniosek) i wręczyć to potwierdzenie Nauczycielowi.

 

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta nauczyciela  (tj. Dz. U. z 2006 r. Nr 97 poz. 674 ze zm.), art. 9d ust. 6.

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

 

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.