Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Potwierdzenie obecności Uczniów na zajęciach edukacyjnych

Pytanie Użytkownika

W naszej szkole sportowej Uczniowie wyjeżdżają na zawody i obozy w ciągu roku szkolnego. Czy wpisuje się nieobecności w dzienniku szklonym papierowym i elektronicznym? W klasach pływackich Uczniowie mają dużo usprawiedliwionych nieobecności i Rodzice mają w tej kwestii zastrzeżenia. Czy są akty prawne dotyczące tego tematu?

Odpowiedź naszego eksperta

W dzienniku lekcyjnym (nie ma znaczenia czy jest to wersja papierowa, czy elektroniczna) odnotowuje się obecność Uczniów na poszczególnych obowiązkowych zajęciach edukacyjnych, a przeprowadzenie zajęć edukacyjnych Nauczyciel potwierdza podpisem. Wyjazdy Uczniów na zawody  lub obozy sportowe musi skutkować nieobecnościami tych Uczniów na obowiązkowych zajęciach edukacyjnych z przedmiotów, na których jest realizowana podstawa programowa kształcenia ogólnego.

Oddziały sportowe i szkoły sportowe oraz szkoły mistrzostwa sportowego realizują programy szkolenia sportowego równolegle z programem nauczania, który uwzględnia podstawę programową kształcenia ogólnego dla danego typu szkoły. Należy zrozumieć niezadowolenie i obawy Rodziców, ale przecież sami podjęli decyzję o realizacji obowiązku szkolnego przez dziecko w szkole sportowej. Bez pisemnej zgody Rodziców/prawnych Opiekunów Uczeń nie może przecież uczęszczać do szkoły sportowej.

 

Podstawa prawna:

Autor:  Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.