Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w szkole niepublicznej

Pytanie Użytkownika

W jaki sposób powinna być prowadzona pomoc psychologiczno-pedagogiczna w szkole niepublicznej? Większość aktów prawnych dotyczy szkół publicznych.

Odpowiedź naszego eksperta

Nie ma przeszkód prawnych, aby w szkole niepublicznej zorganizować model pomocy psychologiczno-pedagogicznej jak w szkołach publicznych. Jest to model oparty na rozpoznaniu potrzeb Uczniów przez Nauczycieli i udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w bieżącej pracy z nimi (czyli na każdych obowiązkowych zajęciach edukacyjnych). W ramach modelu planuje się ponadto i udziela dodatkowych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej (np. zajęcia logopedyczne, dydaktyczno-wyrównawcze).

Dokumentowania zajęć dokonuje się w obowiązującej obecnie dokumentacji przebiegu nauczania (dzienniki innych zajęć). Prowadzenie tej dokumentacji jest obowiązkowe dla szkół niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych.

W szkołach niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych stosuje się również zasady klasyfikowania i promowania Uczniów oraz przeprowadzania egzaminów i sprawdzianów jak w szkołach publicznych, a te zasady są oparte na modelu pomocy psychologiczno-pedagogicznej prowadzonej w szkołach publicznych.

 

Podstawa prawna:

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.