Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Podwójne kwalifikacje a godziny karciane

Pytanie Użytkownika

Jeśli Nauczyciel posiada podwójne kwalifikacje (np. z logopedii), to czy godziny z art. 42 KN może wypracowywać z tych drugich kwalifikacji czy też powinien najpierw w zakresie drugich kwalifikacji być zatrudniony?

Odpowiedź naszego eksperta

Domyślam się, że pytanie dotyczy tzw. godzin karcianych. Zajęcia dodatkowe prowadzone z Uczniami, o których mowa w art. 42 ust. 2 pkt 2 lit. a i b Ustawy z 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela, to zajęcia, których celem jest zwiększanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży.
Nauczyciel musi posiadać kwalifikacje do prowadzenia tych godzin karcianych. Tyle jeżeli chodzi o przepisy.

W moje ocenie, w opisanym przypadku Dyrektor może zlecić prowadzenie zajęć pod warunkiem, że Nauczyciel posiada niezbędne kwalifikacje.

 

Podstawa prawna: Ustawa z 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela.
Autor: Dariusz Skrzyński – prawnik, specjalista z zakresu prawa oświatowego, prawa pracy i prawa autorskiego.

 

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.