Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Podstawa prawna szkolnego zestawu programów nauczania

Pytanie Użytkownika

Proszę o podanie obowiązującej podstawy prawnej dotyczącej dopuszczania do użytku w szkole programów nauczania. Czy odpowiedź dotycząca terminów dopuszczania programów nauczania z 2014 roku jest aktualna?

 

Odpowiedź naszego eksperta

Procedura dopuszczania programów nauczania do użytku w danej  szkole jest zawarta w art. 22a ustawy o systemie oświaty.

Zmiana art. 22a nw. ustawy w obecnym brzmieniu została dokonana  w art. 1 pkt 4 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (poz. 811). Ponieważ w grudniu 2015 r. został opublikowany nw. jednolity tekst ustawy o systemie oświaty, należy powoływać się na ten tekst ustawy przy podejmowaniu uchwały przez Radę Pedagogiczna przed dopuszczeniem przez dyrektora szkoły programów nauczania do użytku w szkole.

Poza tym treść odpowiedzi, która została umieszczona na naszym portalu, jest aktualna.

 

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tj. Dz. U. z 2015 r.; poz. 2156 ze zm.), art. 22a.

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

 

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.