Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Pismo do Dyrektora szkoły o przeniesienie Ucznia do innej klasy lub szkoły

Pytanie Użytkownika

Jak powinno wyglądać pismo do Dyrektora szkoły o przeniesienie Ucznia do innej klasy lub szkoły?

Odpowiedź naszego eksperta

Dyrektor szkoły nie przenosi Ucznia do innej szkoły. To Rodzice dziecka, które podlega obowiązkowi szkolnemu, zapewniają jego regularnie uczęszczanie na zajęcia szkolne. Rodzice dziecka, które podlega obowiązkowi nauki, na żądanie wójta gminy (burmistrza, prezydenta miasta), na terenie której dziecko mieszka, są obowiązani informować go o formie spełniania obowiązku nauki przez dziecko i zmianach w tym zakresie.

Zatem Rodzice Ucznia sami mogą podjąć decyzję o przeniesieniu dziecka do innej szkoły.

Dyrektor szkoły, w której Uczeń podlega obowiązkowi szkolnemu (szkoły podstawowe i gimnazja) może w przypadkach określonych w statucie szkoły wnioskować do kuratora oświaty o przeniesienie Ucznia do innej szkoły.

Dyrektorzy publicznych szkół podstawowych i gimnazjów kontrolują realizację obowiązku szkolnego przez Ucznia zamieszkałego w obwodzie szkoły.

Pismo do Dyrektora szkoły o przeniesienie Ucznia do innej klasy

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256 poz. 2572 ze zm.) art.18–19 i art. 39 ust. 2 i ust. 3.

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

KND

DD

PCG

MEDICOVER

aSc

PayU

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.