Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Pieczęcie i sztandar w likwidowanym gimnazjum

Pytanie Czytelnika

Jeżeli gimnazjum od 1 września 2017 r. ulega likwidacji, bo nie będzie prowadzona rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2017/18, to co należy zrobić z pieczęciami i sztandarem gimnazjum?

Odpowiedź naszego eksperta

Do klas dotychczasowego gimnazjum stosuje się dotychczasowe przepisy dotyczące gimnazjów. Uczniowie klas dotychczasowego gimnazjum, które będą włączone np. do ośmioletniej szkoły podstawowej, otrzymują świadectwa ustalone dla dotychczasowego gimnazjum, opatrzone pieczęcią gimnazjum.

Z tego zapisu wynika, że pieczęci gimnazjum nie ulegają likwidacji.

Sztandar gimnazjum musi zostać w szkole i jego rola nie ulega zmianie do czasu funkcjonowania klas dotychczasowego gimnazjum. Organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego prowadzącej dotychczasowe gimnazjum, w terminie do dnia 30 listopada 2019 r., w drodze uchwały, stwierdzi zakończenie działalności gimnazjum. W tej uchwale powinny się znaleźć między innymi zapisy dotyczące dalszego funkcjonowania sztandaru szkoły.

 

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r., poz. 60), art. 127 ust. 1 – ust. 3, art. 129 ust. 8 – ust. 10.

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły.

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.