Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Opiniowanie arkusza organizacyjnego szkoły niepublicznej

Pytanie Czytelnika

Czy organ prowadzący niepubliczną szkołę podstawową o uprawnieniach szkoły publicznej ma obowiązek przekazać do zaopiniowania arkusz organizacji szkoły organowi sprawującemu nadzór pedagogiczny?

Odpowiedź naszego eksperta

Kurator oświaty sprawuje nadzór pedagogiczny nad publicznymi i niepublicznymi szkołami, które znajdują się na obszarze danego województwa. Zapisy w ustawach odwołują się jednak do opiniowania przez kuratora oświaty arkuszy organizacyjnych publicznych szkół i placówek w zakresie ich zgodności z przepisami. Przedstawienie arkuszy kuratorowi do sprawdzenia następuje przed przekazaniem ich organom prowadzącym do zatwierdzenia.

Szkoła podstawowa może być szkołą publiczną lub szkołą niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej. Tej drugiej nie dotyczy rozważany problem – organ prowadzący niepubliczną szkołę podstawową o uprawnieniach szkoły publicznej nie ma obowiązku przekazania kuratorowi oświaty arkusza organizacji szkoły do zaopiniowania.

Podstawa prawna:

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoł

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.