Kontakt

O portalu | Widżet | Regulamin portalu

Doradca Dyrektora

Opinia rady pedagogicznej dotyczącą nagrody dyrektora szkoły

Pytanie Czytelnika

Czy dyrektor musi zasięgnąć opinii rady pedagogicznej, przyznając nagrodę dyrektora?

Odpowiedź naszego eksperta

Dyrektor szkoły jest kierownikiem zakładu pracy dla zatrudnionych w szkole nauczycieli i pracowników niebędących nauczycielami. Dyrektor szkoły:

  • decyduje w sprawach przyznawania nagród nauczycielom i innym pracownikom szkoły,
  • występuje z wnioskami, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, w sprawach odznaczeń, nagród i innych wyróżnień dla nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły.

Zapisy dotyczące ww. zadań dyrektora szkoły wskazują, że opinia rady pedagogicznej jest konieczna do nagród, które są związane z występowaniem przez dyrektora z wnioskiem o te nagrody.
Rada pedagogiczna w swoich zadaniach ma wskazane opiniowanie wniosków dyrektora o przyznanie nauczycielom nagród, odznaczeń i innych wyróżnień.

Dyrektor szkoły nie występuje z wnioskiem do siebie samego o przyznanie nagrody dyrektora. Dlatego nie jest konieczna w tym przypadku opinia rady pedagogicznej. Należy dodatkowo sprawdzić, czy kryteria nagrody dyrektora, wskazane w regulaminie płacowym dla nauczycieli na dany rok kalendarzowy przez organ prowadzący, nie wskazują regulacji dotyczących opinii rady pedagogicznej.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 ze zm.), art. 68 ust. 5 pkt 2-3 i art. 70 ust. 2 pkt 3.

Autor: Danuta Skrzypek – edukator, menadżer oświaty, wieloletni Dyrektor szkoły, specjalista organizacji procesu kształcenia i zarządzania jakością pracy szkoły. 

dodaj do aktówki

Udostępnij:

Komentarze do artykułu (0) skomentuj

LogowanieZaloguj się aby dodać komentarz

pokaż keystroke

Jeśli zapomniałeś hasła, przejdź na stronę LIBRUS Synergia i skorzystaj z opcji „zapomniałem hasła".

Bądź na bieżąco!

Nie pozwól, by coś ważnego uszło Twojej uwadze. Jeśli powyższy artykuł jest dla Ciebie interesujący, dodaj podobne artykuły do powiadomień. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach do tego artykułu. Więcej informacji na temat powiadomień oraz szczegółowe ustawienia znajdziesz na podstronie Centrum Powiadomień.

powiadom mnie o podobnych artykułach powiadom mnie o nowych komentarzach

Lumen

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

Plagiat.pl

MegaMatma

KND

DD

PCG

MEDICOVER

iq.pl

aSc

PayU

AXA

Interrisk

widok klasyczny
x

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.